Czyj to numer telefonu?

0 Comments

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszystkich osobników, jacy żyją w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca mieszanka cyfr. Najczęściej w takich momentach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, bo przecież nie zawsze obce telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który jedynie wymienił aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej lub od razu zrobić użytek z witryny, która zajmuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. Ona tylko powie nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki chce naszej porady.