Do kogo należy ten numer

0 Comments

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ obcy nam jest numer, który pokazuje się na ekranie. Najczęściej chcemy poznać właściciela nieznanego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wówczas rozmowa często zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inny sposób poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie spełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już specjalne strony wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one należą. Zajrzyjmy więc na taką stronę i potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, ale również przez zwykłych internautów. Oni komentują numery, piszą, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one niegroźne. My sami także możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych stron. Róbmy tak zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.