Plany na wakacje

0 Comments

W końcu nadeszło nasze wymarzone lato. Wciąż chodzę do okrutnej roboty, jednakże zaczynam ostatnio rozmyślać o przyszłych wolnych dniach. Wolne wzięłam na koniec sierpnia, więc już za parę chwil będę w stanie w końcu wypocząć. Moje wakacje zorganizowałam w taki sposób, że mam pewność, iż będą one wielką przygodą!

Początkowo z przyjaciółmi planowaliśmy wyruszyć do obcych miejsc. Co roku odwiedzamy Chorwację, a ona w ogóle mi nie powszednieje, jednakże w tym roku woleliśmy spróbować czegoś całkowicie innego. A jeśli zwiedzilibyśmy bałtyckie morze? Przecież Bałtyk także jest całkiem atrakcyjnym morzem, a wypoczynek nad nim nie musi oznaczać za każdym razem wylegiwania się na plaży. Dodatkowo, aktualnie nie pragnę jakoś oddalać się od mojego kraju, bo martwi mnie to wszystko, co wyprawia się na świecie. Wolę przeczekać ten straszny etap w swoim zabezpieczonym państwie.

Wakacje przeżyję więc nad polskim morzem. Nie będę mimo tego nocować w luksusowym, czterogwiazdkowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy znaleźć sobie miejsce na terenie campingowym. Wyruszamy z własnymi namiotami i śpiworami, zakładamy obozowisko, a następnie urządzamy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Zamierzamy wziąć minimalną ilość pieniędzy i spróbować spędzić wspaniałe wakacje niewielkim kosztem. Będziemy pływać, wylegiwać, spacerować i odwiedzać co bardziej interesujące okolice, a za to praktycznie nic nie zapłacimy.

Jestem tak rozentuzjazmowana całym wyjazdem, że od niedawna skreślam dni do wyczekiwanego wypoczynku. Będziemy podróżować koleją, tak więc nawet podróż będzie całkiem przyjemna, gdyż ostatnio jechałam koleją wiele lat temu. A najwspanialsze jest to, iż w końcu będę mogła przeżyć więcej czasu ze swoimi przyjaciółmi. Ubóstwiam ich wszystkich, więc moje wakacje z pewnością będą udane!