Bagażnik rowerowy

0 Comments

Lato w pełni i warto wybrać się gdzieś na wakacje albo chociaż na weekend. Jeżeli jednak planujemy dłuższy niż jednodniowy wypad na naszych rowerach, powinniśmy zaopatrzyć się wcześniej w kilka niezbędnych w takiej sytuacji sprzętów, bez których żaden rowerowy podróżnik nie dałby się rady obejść. Warto także dokonać przeglądu samego pojazdu, sprawdzić w nim hamulce, przerzutki i nasmarować łańcuch, by nic niespodziewanego nie zaskoczyło nas w trakcie jazdy w pięknych okolicznościach przyrody.

W coś się trzeba spakować

Bagażnik rowerowy nadaje się, by przyczepić do niego bluzę albo coś niewielkiego, ale już przy kilkudniowym wyjeździe warto się wyposażyć w montowane do niego pojemne i wygodne sakwy rowerowe. Z łatwością spakujemy do nich wszystko, czego nam potrzeba, nawet na dłuższy wakacyjny wyjazd. Warto także kupić bidon i mocowanie do niego, by móc się wygodnie napić nie przerywając jazdy.

Sam bagażnik rowerowy także powinien być porządny. Te montowane fabrycznie nierzadko okazują się nie wytrzymywać zbyt dużego obciążenia, dlatego jeżeli planujemy dłuższe wyjazdy na naszym jednośladzie, lepiej jest kupić mocniejszy i wytrzymalszy model, który poradzi sobie z udźwignięciem naładowanych po brzegi podróżnych sakw. To bardzo ważne szczególnie, kiedy pakujemy nie tylko ubrania, ale także sprzęt obozowy, taki jak namiot czy kuchenka turystyczna z kartuszami gazowymi.

Kolejną kwestią poza pakowaniem jest bezpieczeństwo. Kiedy mamy już zamontowany porządny bagażnik rowerowy na dach, a sakwy są przypięte, nie zapomnijmy także o tym, żeby zabrać ze sobą kask. Pamiętajmy o tym, że może on ochronić nasze zdrowie i życie.