Fotele na taras – przegląd polecanych rozwiązań

0 Comments

Siedzisko na tarasie powinno być wygodne w użytku i pasować do stylu otoczenia. Warto wybierać takie rodzaje siedzisk, w których komfortowo spędzisz czas wolny, oddając się swoim ulubionym czynnościom. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane fotele tarasowe, które mogą znaleźć się w Twoim domu. 

Siedziska wygodne i wytrzymałe – czyli z technorattanu 

Tworzywa sztuczne to dobry wybór – szczególnie gdy mowa o technorattanie. Jest to materiał wytrzymały i odporny na oddziaływania środowiskowe. Wilgoć, wysokie i niskie temperatury, promienie UV nie są w stanie mu zaszkodzić. Siedzisko z technorattanu przetrwa na Twoim tarasie kilka sezonów, zachowując swoje wyjściowe właściwości. Dużą zaletą tego wyboru jest także niska waga – technorattan jest po prostu leciutki, a wykonane z niego z fotele łatwe do przeniesienia. 

Fotele wiszące – dla największych amatorów leniuchowania 

Fotele wiszące to wybór osób, które uwielbiają spędzać czas wolny w swoim własnym towarzystwie – czytając książkę, delektując się filiżanką kawy. Rozbudowana oferta sprzyja odnalezieniu modelu siedziska, która zaspokoi Twoje oczekiwania praktyczne i aranżacyjne. Fotelami wiszącymi powinni zainteresować się zwłaszcza ci, którzy po całym dniu pracy pragną zrelaksować się na tarasie lub w ogrodzie. 

Leżaki rozkładane – wielosegmentowe 

Wyborem wartym rozważenia są także rozkładane leżaki wyposażone w najważniejsze udogodnienia – zagłówek, podnóżki, podłokietniki. Leżaki mogą być wyposażone także w stojak na napoje oraz ruchomą przesłonę, która osłoni Twoją twarz przed nadmiarem słońca. Warto zwrócić uwagę szczególnie na modele wyposażone w szeroki zakres regulacji.