Korzyści płynące z pozycjonowania Wix

0 Comments

Jako przedsiębiorca stawiasz na zyski i efekty – tylko one świadczą o sukcesie Twojej marki. Prowadzenie sklepu internetowego jest jednak trudnym zadaniem, jeśli nie ma się pomysłu na to, jak wykorzystać potencjał sieci. Ogrom możliwości, których potrzebujesz oferuje pozycjonowanie wix – jednej z ciekawszych platform umożliwiających założenie witryny e-commerce. 

 

Wix – co to takiego?

Wix to kreator stron internetowych oraz jedna z platform oferujących założenie sklepu internetowego. Cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników, ponieważ nie wymaga specjalistycznej wiedzy programistycznej. Prostota, atrakcyjne szablony, technologia oparta na HTML5 z wysoko wydajnym serwerem. Ten system zarządzania treścią (CMS) dostępny jest w  dwóch wariantach: darmowym i płatnym, oferującym znacznie więcej możliwości.

 

Zalety platformy Wix

Pozycjonowanie Wix jest bardzo intuicyjnym zadaniem, a to za sprawą kilku zalet platformy. Tym, co cenią administratorzy jest:

 

  • darmowy plan kreatora,
  • szeroki wybór motywów,
  • integracja z mediami społecznościowymi,
  • automatyczne aktualizacje,
  • możliwość planowania rezerwacji produktów,
  • edytor stron mobilnych,
  • liczne dodatki z App Market,
  • kompleksowe wsparcie serwisowe. 

 

Dlaczego warto pozycjonować sklepy internetowe?

Wysoka pozycja witryny na liście wyników wyszukiwania to najlepszy sposób na budowanie świadomości marki i zwiększenie bazy klientów. Wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych umożliwia zaprezentowanie oferty osobom rzeczywiście zainteresowanym zakupem danych produktów czy usług, a przemyślana sieć linków zwrotnych zwiększa ruch na stronie i pokazuje Google, że zasługuje ona na wysoką pozycję w SERP. Im wyżej sklep znajduje się w rankingu, tym większa szansa na pokonanie konkurencyjnych marek i zyskanie miana lidera w branży. 

 

Pozycjonowanie Wix to kompleksowa strategia sięgająca do podstaw technicznego SEO. Z uwagi na intuicyjny CMS jest to dużo łatwiejsze zadanie, niż w przypadku standardowych stron internetowych. Sklep ten oferuje wiele możliwości i udogodnień zarówno dla sprzedawców, jak i samych konsumentów. Rozważ więc czy jest to platforma dla Ciebie!